Qərbi Kaspi Universitetində (Qərb Universiteti) Bayraq Günü qeyd edilib
Bildirilib ki, prezident İlham Əliyevin 2009-cu il noyabrın 17-də "Dövlət Bayrağı Günü"nün təsis edilməsi haqqında imzaladığı Sərəncama əsasən, hər il noyabr ayının 9-u ölkəmizdə "Dövlət Bayrağı Günü" kimi qeyd olunur.
Tədbirdə çıxış edən Universitetin Politologiya və beynəlxalq münasibətlər kafedrasının müdiri Cəbi Bəhramov və Qərbi Kaspi Universitetində yeni yaradılmış Tətbiqi Politoligiya Mərkəzinin rəhbəri Elxan Şahinoğlu Azərbaycanın müstəqilik tarixindən bəhs edib, üçrəngli bayrağımızın xalqımızın, ölkəmizin formalaşmasının və müstəqilliyinin rəmzi olduğunu qeyd ediblər.
Tədbir Universitetin Tələbə Gənclər Təşkilatının, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin və Tələbə Könüllü Birliyinin hazırladığı sənədli videorolik və musiqili-bədii hissə ilə davam edib.

Flag Day was established by the Decree of President Ilham Aliyevm on November 17th, 2009, as the ‘Day of the State Flag’. Every November 9th is celebrated as ‘Day of the State Flag’ in our country.
Head of the Department of Political Science & International Relations Jabi Bahramov and Head of the Centre for Applied Political Policies at WCU Elkhan Shahinoglu talked about the history of independence of Azerbaijan and noted that our Tsar's flag is a symbol of our people's formation and independence.
The event comprised a documentary video and musical performance by the Student Organisation of the University, Student Scientific Society and Student Volunteer Union.