Komandamız dünyanın ən reytinqli hackathonunun Azərbaycan üzrə qalibi olub
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələrindən ibarət komanda dünyanın ən reytinqli hackathonunun Azərbaycan üzrə qalibi olub.
Qeyd edək ki, PAŞA Bank-ın və SUP VC şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Techstars Startup Weekend FinTech Baku" hakatonu iştikrakçılara innovativ texnologiyalara əsaslanaraq ideyalarını həyata keçirmək, eyni zamanda dünya birinciliyində iştirak şansı verir.
FinTech hackathonun Azərbaycan finalına yüksəlmiş 11 komandadan 3-ü Qərbi Kaspi Universitetin tələbələrinin komandası idi. Komandanın mentoru universitetin Proqramlaşdırma və İnformasiya təhlükəsizliyi kafedrasının müdiri Fariz Həsənlidir.

Наша команда стала победителем самого рейтингового хакатона мира в Азербайджане
Команда студентов Западно-Каспийского университета стала победителем самого рейтингового в мире хакатона в Азербайджане.
Следует отметить, что хакатон «Techstars Startup Weekend FinTech Baku», организованный PASHA Bank и компанией SUP VC, дает участникам возможность реализовать свои идеи на основе инновационных технологий и одновременно принять участие в чемпионате мира. 3 из 11 команд , прошедших в азербайджанский финал хакатона Fin Tech , были студенты Западно-Каспийского университета. Наставником команды является заведующий кафедрой программирования и информационной безопасности университета Фариз Гасанлы.