TƏLƏBƏLƏRİMİZ BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏNİN YARIMFİNAL MƏRHƏLƏSİNƏ VƏSİQƏ QAZANIB
“46-cı ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsi”nin Azərbaycan regional mərhələsində uğurla çıxış edən Qərbi Kaspi Universitetinin komandası yarımfinal mərhələsinə vəsiqəni təmin edib. Onlayn formada keçirilən müsabiqədə Azərbaycanın 24 ali təhsil müəssisəsindən 87 komanda iştirak edib.
Komandalara 5 saat ərzində 14 alqoritmik məsələni C, C++, Java və ya Python proqramlaşdırma dillərində həll etmək tapşırığı verilib. Qiymətləndirmə avtomatik qiymətləndirmə sistemi ilə aparılıb.
Qeyd edək ki, “ICPC – Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsi 1977-ci ildən mütəmadi olaraq keçirilir.

Our students were licensed for the semi-finals of the international competition
The team of the Western Caspian University, which successfully performed in the Azerbaijan regional stage of the “46th ICPC - International University Programming Competition”, has secured a license to the semifinals. 87 teams from 24 higher education institutions of Azerbaijan took part in the online competition.
Teams were instructed to solve 14 algorithmic problems in 5 hours in C, C ++, Java or Python programming languages. The assessment was carried out with an automatic assessment system.
It should be noted that the "ICPC - International University Programming" competition has been held regularly since 1977.