Beynəlxalq Coğrafiya İnformasiya Sistemləri günü keçiriləcək
16 noyabr saat 10:30-da Beynəlxalq Coğrafi İnformasiya Sistemləri (CİS) günü ilə əlaqədar olar Biznes –Universitet əməkdaşlığı çərçivəsində Qərbi Kaspi Universiteti və “Caucasus Geo Survey” MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə seminar və poster nümayişi keçiriləcək.
Ekologiya və ətraf mühit kafedrasının tələbələrinin və CİS-in ekologiyanın müxtəlif sahələrinə tətbiqi, İnformasiya texnologiyaları kafedrasının tələbələrinin isə maşın öyrənmənin və süni zəkanın CİS-də tətbiqi, “Data” elmi və CİS-də tətbiqi adlı mövzularda poster təqdimatları nümayiş olunacaq.
Poster təqdimatından sonra universitetin müəllimi c.ü.f.d. Rauf Əmənovun “Elmi-tədiqat işlərində CİS-in tətbiqi” adlı çıxışı dinləniləcək. Çıxışda CİS texnologiyasının müxtəlif elm və biznes sahələrinə tətbiqi, eləcə də beynəlxalq və yerli layihələrdə bu texnologiyanın geniş tətbiqi imkanları nümayiş olunacaqdır.

The International Day of Geographical Information Systems will be held
On November 16, at 10:30 a.m., a seminar and a poster exhibition will be organized in connection with the International Day of Geographical Information Systems, organized by the Western Caspian University and "Caucasus Geosurvey" LLC within the framework of joint business-university cooperation.
Students of the Department of Ecology and Environmental Protection and the use of GIS in various fields of ecology and students of the Department of Information Technology, the use of machine learning and artificial intelligence in GIS and "data" science and its use in GIS, will show poster presentations.
After the poster presentation, the university teacher c.u.f.d. Rauf Amanov's speech entitled "Using GIS in scientific research" will be heard. The speech will show the use of GIS technology in various fields of science and business, as well as the possibilities of wide application of this technology in international and local projects.